בן אדם חי 1000 חודשים.

interesting_life

בן אדם חי 1000 חודשים.

איך הגעתי למספר הזה? פשוט, חלקו 1000 ב- 12 חודשים בשנה ותקבלו 83.3 שנים- שזוהי תוחלת החיים הממוצעת בדור שלנו. (וגם אחרי הגיל הזה, החיים הם כבר לא חיים).

מתוך אותם 1000 חודשים, הוא יבלה שליש בשינה, ושליש בעבודה, מה שישאיר לו רק 333 חודשים לעשות את מה שהוא רוצה באמת – חברים, חברה, משפחה, תחביבים ולימודים.

אבל מתוך 333 החודשים הללו, אפשר להוריד 33 חודשים שבהם נבלה מעל גיל 75, וסביר להניח שאם לא הספקתם כבר לעשות את מה שרציתם, אז כנראה כבר לא תספיקו. מרחב האפשרויות להנאה מצומצם מאוד, וחוץ מזה אנחנו כל הזמן נלחמים בגוף המתפורר שלנו.

מתוך 300 החודשים שנותרו לנו, 72 אנחנו כבר בזבזנו – בכל תקופת ההתבגרות שלנו. מעט מאוד אנשים יוצאים מתקופת ההתבגרות עם כל המטרות שלהם בחיים מסודרות – חלקם אפילו לא יודעים מהם עד שהיא מסתיימת. מה שמשאיר לנו 228 חודשים שבהם אנחנו מצד אחד מבוגרים מספיק בשביל לרדוף אחרי האושר שלנו, ומצד שני לא מבוגרים מדי.

עכשיו בהנחה שרוב האנשים רוצים משפחה, חברים, ותחביבים, ובהנחה שהם מקדישים פרק זמן זהה לכל אחד מהם (מה שלא נכון אצל חלק מהאנשים), זה משאיר:

76 חודשים למשפחה

76 חודשים לזמן עם חברים

76 חודשים לעצמך.

76 חודשים הם 6.3 שנים. זאת אומרת שאתם תראו את האשה והילדים שלכם רק 6 שנים מצטבר, תבלו עם חברים לא יותר מ- 6 שנים סה"כ, ולא משנה מה התחביב שלכם ולאן רציתם להגיע איתו, או מה שתיכננתם ללמוד, תהיו חייב להשלים את זה בתוך 6 שנים בלבד.

וכל זה נכון רק בהנחה שבאמת תחיו עד גיל 83. אבל – גנים, תאונות, מחלות, פשע, טרור, ובארצות מסוימות אפילו רעב גורמים לכך שסביר להניח שיהיו לכם אפילו פחות חודשים מזה.

אז למה אתם עדיין מבזבזים את הזמן שלכם וקוראים את הפוסט הזה??

שתפו את הפוסט:
תגיות:

זכויות יוצרים

cc88x31 תכני הבלוג המקוריים חופשיים לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike) (הרשיון באנגלית, עברית), אלא אם צוין אחרת.

התגובות המתפרסמות בבלוג חופשיות גם הן לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike). אם אינכם מעוניינים שתגובותיכם יקבלו רשיון זה – אל תגיבו כאן.

תכני הבלוג הלא-מקוריים מופיעים כאן ברשות או בשימוש הוגן.

השארו מעודכנים

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

RSS Feed RSS - פוסטים RSS Feed RSS - תגובות

אודות האתר

הגיון הוא הכלי העיקרי שעזר לנו להפריד בין דימיון למציאות. מטרת הבלוג VoiceOfLogic היא להשתמש בכלי זה כדי לנסות ולהסביר בצורה הכי קלה ופשוטה גם את הנושאים המורכבים ביותר.

ערן הרץ הוא היוצר של VoiceOfLogic. מתגורר בהוד השרון ועובד בתחום ההיטק בפיתוח ווב.