ביקורת: עכבר לייזר Logitech G7

Logitech G7 Laser Mouse

אחרי שנה וחצי של שימוש אינטסיבי בעכבר (במיוחד משחקי FPS) , החוויה שלי היתה מעורבת ובסופו של דבר נאלצתי להחליף אותו בגלל שהוא התקלקל (לחיצה כפולה) ואי אפשר היה למצוא מקום שיסכים לתקן אותו (זה מה שקורה כשקונים בחנות לא רשמית).

עיצוב:
הפרופיל של G7 הוא די סטנדרטי, ושונה רק בשקעים משני הצדדים שנועדו לאחיזה נוחה יותר. הוא יחסית גבוה כך שגם לאנשים עם ידיים גדולות מהממוצע יש אחיזה נוחה.
שילוב של שני צבעים (כסוף וירוק כהה בדגם שלי) מבליט קצת את היחודיות שלו מבלי שיראה צעקני מדי. שני הצבעים עשויים מאותו החומר – פלסטיק חלק שגרם לי קצת להזיע ביד. חבל שאין פה חספוסים או שילוב של גומי לאחיזה טובה יותר. אהבתי במיוחד את זה שלא רואים את הכפתורים הימיני והשמאלי – הם שולבו בגוף העכבר וזה נותן מראה אסטטי מאוד.
G7 הוא עכבר לימניים בלבד. האחיזה נוחה אבל בליטה בשקע השמאלי פוגעת בנוחות. מבחינת משקל הוא כבד יותר מעכבר ממוצע (עם הבטריה שלו, כמובן) אבל זה מוסיף ליציבות ולא פוגע בשימוש.

שימושיות:
מבחינת דיוק העכבר הזה יותר טוב מעכבר רגיל (בגלל שהוא עובד על לייזר) אבל לצערי זוהי התכונה הטובה היחידה שלו.
אחד מהתכונות שקוסמות להרבה גיימרים היא התכונה לשינוי רזלוציה. אולי בתאוריה תכונה כזאת יכולה לעזור, אבל בעכבר הזה הכפתורים של שינוי ה- DPS מפריעים יותר ממה שהם תורמים:

* שינוי הרזולוציה נעשה בקפיצות גדולות, כך שברזולוציה הקטנה ביותר העכבר טס בלי הפסקה, וברזלוציה הגדולה ביותר הוא בקושי זז בכלל. זה משאיר את הרזולציה האמצעית לרזולציה השימושית היחידה.
* מכיוון שיש שלושה מצבים אפשריים צריך ללחוץ מספר פעמים עד שמגיעים לרזולציה הרצויה. אבל עקב העובדה שאפשר ללחוץ על הפכתורים כמה פעמים שרוצים, יוצא שצריכים כל הזמן להיסתכל על המחוון בעכבר כדי לראות מהי הרזולוציה הנוכחית. דבר זה לא נוח – בזמן משחק זה מפריע להסיט את המבט לעכבר, וגם צריך להרים את היד שמחזיקה בעכבר מכיוון שהמחוון נמצא בדיוק מתחתיה..
* במצב עבודה רגיל אפשר ללחוץ הכפתורים בטעות (הם בדיוק מתחת לגלגלת!)

אבל עדיין לא הגענו לבעיה הגדולה ביותר של העכבר: הבטריות.
G7 מגיע עם שתי בטריות, כאשר הרעיון המרכזי הוא שבזמן שאחת מהן בשימוש השניה בטעינה, וכאשר נגמרת הבטריה שבשימוש אפשר להחליפה במהירות. אולי הרעיון בתאוריה נשמע טוב, אבל במציאות זה כאב בת**.
דבר ראשון זה מצריך לשים את המטען קרוב לעכבר. חוץ מזה שזה תופס מקום ולא נראה טוב, זה גם קצת נוגד את הרעיון של עכבר אלחוטי – אמנם העכבר מעביר נתונים בצורה אלחוטית – אבל החשמל שלו צריך להגיע כמעט עד הפד (והחוט של המטען לא ארוך).
דבר שני, אמנם ההחלפה נעשית יחסית במהירות, אבל לפעמים הבטריה במטען לא יושבת טוב ולא נטענת, ולפעמים שוכחים להטעין את הבטריה השניה ואז נתקעים בלי עכבר.
לזמן שבטריה מחזיקה יש קשר ישיר למידת השימוש עם העכבר, כך שבשימוש אינטסיבי (כמו משחקים או עבודה גרפית) צריך להחליף אותה כל 4 שעות (לפעמים לפני שהבטריה השניה גמרה להיטען!)
בנוסף לזה הבטריות גם מאבדות מהכוח שלהן עם הזמן, מה שמצריך החלפות לעיתים תכופות יותר.
חוץ מזה אני חושב שהרעיון מיסודו פגום – לדרוש מהמשתמשים להחליף כל הזמן בטריות. חוץ מהמטרד הקבוע, אתם יכולים לדמיין לכם את התיסכול שתרגישו כשיורים אליכם ובדיוק נגמרה לכם הבטריה..

מבחינת שימוש משרדי העכבר הזה בינוני. יש לו מעט כפתורים – למעשה חוץ משלושת הכפתורים הרגילים יש לו רק אחד נוסף שימושי (אין כמעט שימוש בלחצני ה- DPI או בגלגלת ימינה ושמאלה) שמשמש כפקודה “אחורה”.
אין כפתור “קדימה”, ואין כפתורי זום או כפתורי Windows/Office כמו בעכברים אחרים. יש לו גלגלת רגילה שעובדת עם “קליקים” כשמסובבים אותה – והיא יותר טובה לשינוי הנשק במשחק מאשר גלילת עמודי אינטרנט גדולים. (ב- MX1100 יש לגלגלת מצב “חופשי” שמצוין לצורך הזה, וכן יש לו כפתור שמאפשר החלפת חלונות בקלות – ראו את הביקורת שלי עליו כאן).
החוסר בכפתורים נוספים גם מונע ממנו לתפקד כעכבר ששולט במדיה.

ואם כל זה לא מספיק..
* העכבר צובר לכלוך ואבק בלי הפסקה שנכנס מתחת לכפתורים, ומפריע לפעולתם. הייתי צריך לפתוח אותו (מהברגים) כל חודש כדי לנקות אותו!
* התוכנה שמגיע איתו מכבידה על המחשב, לא מאפשרת לשנות כמעט כלום, וההודעה שהבטריה עומדת להיגמר מפריע במשחקי מחשב..

בשורה תחתונה
G7 מתיימר להיות עכבר לגיימרים – אבל יש מוצלחים ממנו (אפילו של Logitech). מצד אחד אין לו משקולות או הרבה כפתורים ניתנים לתכנות כמו בעכברי גיימרים, ומצד שני הוא לא ממש נוח לשימוש משרדי או שליטה במדיה. בסופו של דבר אני ממליץ לוותר עליו ולקנות עכבר חדש יותר, כמו MX1100.

לחץ להגדלה

יתרונות:
עובד על כל סוגי המשטחים (כולל מיטות)
קליטה מעולה (עובד מכל פינות החדר ולא מגמגם אף פעם)
משפר את הדיוק בעבודה והביצועים במשחקים.

חסרונות:
פלסטיק חלק שגורם להזעה.
אחיזה לא משהו (יש טובות יותר).
החלפה בין 2 סוללות כל הזמן.
מעט כפתורים. מפריע במשחקים ובעבודה משרדית, ולא טוב לשליטה במדיה.
כפתורי DPI מפריעים יותר משעוזרים.
צובר לכלוך ואבק.
אחרי שנתיים – מתקלקל (גורם ללחיצות כפולות), וגם הגומי של הגלגלת התחיל להינמס.
תוכנה גרועה.
מחיר.

שתפו את הפוסט:
תגיות: , ,

זכויות יוצרים

cc88x31 תכני הבלוג המקוריים חופשיים לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike) (הרשיון באנגלית, עברית), אלא אם צוין אחרת.

התגובות המתפרסמות בבלוג חופשיות גם הן לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike). אם אינכם מעוניינים שתגובותיכם יקבלו רשיון זה – אל תגיבו כאן.

תכני הבלוג הלא-מקוריים מופיעים כאן ברשות או בשימוש הוגן.

השארו מעודכנים

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

RSS Feed RSS - פוסטים RSS Feed RSS - תגובות

אודות האתר

הגיון הוא הכלי העיקרי שעזר לנו להפריד בין דימיון למציאות. מטרת הבלוג VoiceOfLogic היא להשתמש בכלי זה כדי לנסות ולהסביר בצורה הכי קלה ופשוטה גם את הנושאים המורכבים ביותר.

ערן הרץ הוא היוצר של VoiceOfLogic. מתגורר בהוד השרון ועובד בתחום ההיטק בפיתוח ווב.