Skype: שיחות לקווי יבשה בעשרים שקלים לחודש

image_16

מה היה קורה אם מישהו היה אומר לכם שאתם יכולים לדבר לקווים נייחים כל החודש, בלי הגבלה, במחיר של מנת שווארמה אחת?

בטח לא הייתם מאמינים לו..

 

ובכן, זה בדיוק מה שסקייפ מציע – תמורת 3.95 אירו (כ-20 שקלים) בחודש שיחות ללא הגבלה לכל הקווים הנייחים בישראל.

(ובניגוד לספקים אחרים, שמציעים לדבר ללא הגבלה (או באפס שקלים לחודש) אבל באותיות הקטנות רשום שאפשר לדבר רק 700 דקות ואחר כך זה מחיר רגיל, בסקייפ ההגבלות הן הגיוניות ובאמת רואים שהן שם רק כדי למנוע שימוש לרעה בשרות. לרוב האנשים אין סיכוי להגיע לגבולות ולכן הן לא רלוונטיות.)

החלטתי לנסות.

לפני שאני משלם על חודש, רציתי לבדוק קודם אם השרות בכלל עובד ואם כן, איך זה נשמע. אז החלטתי לקנות את הכמות המינימלית של Skype Credit לשם כך. אבל כשלחצתי על הקישור “Buy Skype Credit” מהתוכנה, החלון שניפתח לי הציע רק אופציה אחת: לקנות קרדיטים בשווי של 10€:

 

 

וגם באתר לא מצאתי אפשרות לרכוש בפחות מ- 10 אירו. אבל לשלם יותר מ- 50 שקל רק על בדיקה של כמה דקות לא נראה לי הגיוני, במיוחד כי ב- 3.95€ אני יכול לקנות חודש שלם. אז שילמתי 3.95€ (21 ש”ח) והיצטרפתי למסלול החודשי.

 

 

אבל הדבר הזה קצת תמוה בעיני – איך זה שאין אפשרות לקנות פחות או יותר קרדיטים? אולי אפשר להבין למה אי אפשר לקנות פחות מ- 10 אירו, כי בשביל אנשים שחיים באירופה זהו סכום כסף מינימלי. אבל מה לגבי אופציה לקנות יותר, לאנשים שמשתמשים קבוע בסקייפ?

אחרי חקירה מהירה באתר הבנתי שיש אפשרות לשלם יותר מ 10 אירו, רק לא באמצעות הכרטיס אשראי – אלא דרך אמצעי תשלום כמו PayPal, המחאות והעברות כספיות דרך הבנק.

וחוץ מזה לאנשים שכן משתמשים בכרטיס אשראי, סקייפ מציעה תכונה של רכישה אוטומטית של עוד 10 אם הקרדיטים ירדו מתחת לסף מסויים. אני מניח שזה תחליף סביר לקניה של כמות קרדיטים גדולה יותר, אבל עדיין היה טוב יותר אם היו מציעים גם רכישה של יותר Skype Credit דרך האתר.

 

 

 

תהליך הרכישה עצמו הלך ללא תקלות:

בחרתי במסלול “Unlimited Country” (בלתי מוגבל במדינה) ע”י לחיצה על כפתור “Sign Up”.

 

 

שימו לב שהמחיר 4.54€ מתייחס לאנשים שנמצאים רק באיחוד האירופי, ולא למי שנמצא בישראל. המחיר שסקייפ גבו ממני הוא רק 3.95 אירו.

 

אחרי הכנסת פרטים דמוגרפיים (מיקום) , בחירת אמצעי התשלום (בחרתי ויזה) והכנסת פרטיו (באנגלית, כמובן), קיבלתי מסך אישור:

 

 

ציפיתי שהמסך הבא יהיה אישור עיסקה, אבל פה היתה לי הפתעה קטנה. במקום להשלים את העיסקה, לחיצה על “Next” העבירה אותי לאתר של כאל בעמוד Verified by Visa.

 

 

למי שלא מכיר את השרות הזה, Visa המציאה אותו כשכבת הגנה נוספת בעיסקאות מקוונות. הרעיון הוא שבנוסף לכל הפרטים של הכרטיס (שידועים לכל מי שמחזיק אותו) תיצטרך לספק גם סיסמה אישית שבעל הכרטיס יצר. כך קטנים הסיכויים שמישהו שלקח את הכרטיס יוכל להישתמש בו באינטרנט – פשוט לא תהיה לו את הסיסמה. אפשר לחשוב על זה כאת המגבילה האינטרנטית למספר הכספומט (Pin Code) שלכם.

 

מכיוון שלא היתה לי סיסמה, הטופס שהופיע מולי היה טופס יצירת סיסמה. הוא ביקש את פרטי הכרטיס (שוב), מזהה האינטרנט (מדף החיוב), ונתן לי מקום להכניס סיסמה. (טיפ קטן – ביחרו את הסיסמה בתשומת לב כדי להקשות על גילויה, והכי חשוב – רשמו אותה במקום שתיזכרו כי אחרת תהיה לכם בעיה בפעם הבא שתנסו להישתמש בכרטיס דרך האינטרנט).

 

 

 

אחרי שהיצטרפתי ל- Verified by Visa, כאל העבירו אותי חזרה לאתר של סקייפ, שם חיכתה לי הודעה שההזמנה בוצעה בהצלחה. שם גם מצאתי קישור להזמנה:

 

 

 

כעבור מספר דקות קיבלתי אמייל מ- כאל עם פרטי ההצטרפות:

 

מחזיק ויזה של Cal,
הודעה זו מאשרת את הצטרפותך לשירות Verified by Visa.
השירות הזה משמש כאמצעי הגנה נוסף בעת רכישה באינטרנט והוא ניתן לך ללא תשלום נוסף.
מעתה תוכל באמצעות הסיסמה שיצרת, בעת ההצטרפות לשירות, להגן על רכישותיך המתבצעות באתרים התומכים בשירות. אנא שמור את סיסמתך במקום בטוח, היא תשמש אותך ברכישות עתידיות.
אנא הגדר מאפיינים אישיים בפרופיל שלך בשירות Verified by Visa בהקדם האפשרי. ניתן לעשות זאת בכתובת:
https://www.securesuite.net/cal/personal_account/login.jsp.
הגדרת מאפיינים אישיים בפרופיל שלך תאפשר לך הן ליצור שם משתמש משלך והן לענות על שאלות סודיות שיעזרו לך בהמשך במידה ותשכח את סיסמתך.

ולאחר מכן קיבלתי אמייל עם אישור ההצטרפות מסקייפ :

 

=========================================================

============== THIS IS AN AUTOMATED MESSAGE, DO NOT REPLY =========================================================

Hi there Eran Hertz,

Your Unlimited Country purchase was completed successfully and is now active.

Please see a summary of your subscription below.

Your subscription

– Product name: Unlimited Country

– Skype Name: keeperoflogic

– First payment was taken on: Mar 9, 2009

– Next payment will be taken on:

– Order reference:

– Total amount: EUR3.95

Subscription benefits

Unlimited calls to landlines in your chosen country.* (active)

– A discount of up to 50% off an online number.

– Voicemail.

* Note: Fair usage policy applies – more info at http://track.skype.com/e/click?&go=terms.fairusage

View your account details and purchase receipt- http://track.skype.com/e/click?.

Talk soon,

The people at Skype

Caller identification – Display your number- http://track.skype.com/e/click?&go=callerid when calling phones.

Start making calls – Reach numbers- http://track.skype.com/e/click?&go=help.guide.callphones included in your subscription

== Getting help with Skype ==

To contact us, visit our help section- http://track.skype.com/e/click?&go=help on skype.com. You can also visit our forums- http://track.skype.com/e/click&go=forum .

=======================================================

========================= PROTECT YOUR PASSWORD =======================================================

Skype staff will NEVER ask you for your password via email. The only places you are asked for your password are when you sign into Skype or on our website if you want to buy something or check your account. You will always sign in via a secure connection, and we ask you to ensure that the address in your browser begins exactly like this https://secure.skype.com. It should also show a little padlock symbol to indicate the secure connection.

 

טוב, עד לפה הכול נראה טוב, אבל האם זה באמת עבד? האם אני יכול להיתקשר מסקייפ לקווים נייחים?

קודם לפני שביצעתי את השיחה הראשונה, ניכנסתי לאתר של סקייפ לעמוד של החשבון שלי. גיליתי שם אופציות חדשות, החשובה מבינהם היא "בצע שיחה” (Make a Call), שם היה כתוב שבאמת צורפתי למסלול

“Unlimited Country”:

 

מצוין! עכשיו סוף סוף הגיע הזמן למבחן הגדול – לבצע את השיחה!

 

Skype Dialpad

הפעלתי את סקייפ, לחצתי על הכפתור “Call Phones” (בצע שיחות) וקיבלתי את החייגן (Dialpad) של סקייפ.

הכנסתי מספר טלפון של חבר, לחצתי על הכפתור הירוק Call, ואחרי מספר צלצולים הוא ענה לטלפון – והתחלתי את שיחת הסקייפ לטלפון הראשונה שלי.

 

נו, אז איך זה נשמע, אתם שואלים?!

 

ובכן, לא רע.

 

בהיתחשב במורכבות של התהליך, הפיכת קול אנלוגי לאותות דיגיטלים ושליחתם למרכזית HOT, העברתם למרכזיית SKYPE שם הם מומרים לפקטים שמחשבים יכולים להבין, שיגורם למחשב הנכון שם תוכנת סקייפ משחזרת מהפאקטים את חלקי המילים ומחברת אותם ביחד, ולעשות את כל התהליך הזה בזמן אמת ולשני הכיוונים – זה נשמע לא רע.

 

ישנו הבדל קטן בצורה שהקול נשמע – כאילו הבן אדם מדבר ממקום קטן עם הד, אבל אחרי מספר דקות מתרגלים לזה ושוכחים לחלוטין שהשיחה מתבצעת דרך המחשב. כל שאר ההפרעות שיכולות להיות – הפרעות קוו, רעשי רקע, ניתוקים, עיוותים של הקול, שידור מקוטע, והד של היזון חוזר – בכלל לא היו קיימות. השיחה היתה יציבה, חלקה, והקול נשמע חזק וברור, וגם כשהתרחקתי מהמיקרופון יותר ממטר לא היתה בעיה לשמוע אותי.

אמנם האיכות היא קצת פחות טובה משיחה בין טלפון לטלפון, או אפילו בין סקייפ לסקייפ, אבל בסך הכול, זה בהחלט נשמע כאילו אפשר להישתמש בזה באופן קבוע.

 

אני אמשיך לנסות להישתמש סקייפ בחודש הקרוב וארשום כאן את הממצאים שלי, בדרך לשאלה הגדולה – האם זה פרקטי?

 

הערות:

* יש אפשרות לשמור מספרי טלפון ברשימת הקשר שלכם. בלחיצה על כפתור Save (שמור) תתבקשו להכניס שם (אפשר גם בעברית) ותיווצר רשומה חדשה ברשימת הקשר שלכם.

* לחיצה על כפתור SMS מאפשרת (באופן תאורטי) לשלוח הודעת SMS למספר שהכנסתם. אבל בשביל זה צריך לקנות עוד סקייפ קרדיט, אז לא ניסיתי את האפשרות הזאת.

* המספר שאנשים ראו כשהיתקשרתי אליהם מסקייפ הוא מספר רנדומלי בין ארבע ספרות. ישנה דרך לקבל מספר קבוע – והיא לרכוש מסקייפ “מספר מקוון” (Online Number).

* מספר מקוון מתפקד כמו מספר טלפון רגיל, שאליו אפשר לחייג והשיחה עוברת לסקייפ. הוא זמין במספר ארצות, אך לצערנו ישראל היא לא אחת מהן. אולי בעתיד השרות הזה יגיע לכאן, אבל עד אז אפשר לעשות אחת מהשניים: לשמור על קו נייח ולהישתמש בו רק לשיחות נכנסות (אבל עדיין יש תשלום חודשי קבוע) או לקבל את העובדה שאנחנו במאה העשרים ואחת והסלולרי הפך להיות הטלפון העיקרי בימנו – לכן אפשר להיסתפק בו לקבלת שיחות.

 

שתפו את הפוסט:
תגיות: ,

זכויות יוצרים

cc88x31 תכני הבלוג המקוריים חופשיים לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike) (הרשיון באנגלית, עברית), אלא אם צוין אחרת.

התגובות המתפרסמות בבלוג חופשיות גם הן לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike). אם אינכם מעוניינים שתגובותיכם יקבלו רשיון זה – אל תגיבו כאן.

תכני הבלוג הלא-מקוריים מופיעים כאן ברשות או בשימוש הוגן.

השארו מעודכנים

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

RSS Feed RSS - פוסטים RSS Feed RSS - תגובות

אודות האתר

הגיון הוא הכלי העיקרי שעזר לנו להפריד בין דימיון למציאות. מטרת הבלוג VoiceOfLogic היא להשתמש בכלי זה כדי לנסות ולהסביר בצורה הכי קלה ופשוטה גם את הנושאים המורכבים ביותר.

ערן הרץ הוא היוצר של VoiceOfLogic. מתגורר בהוד השרון ועובד בתחום ההיטק בפיתוח ווב.